Selina Balık İşleme Tesisi

On yıllarca Almanya’da yaşadıktan sonra, 20 Yıl önce Türkiyeye dönüş yaptık. Geri dönüşümüzle beraber, Türkiye’nin güneybatısı Toros Dağlarının eteğinde (Lykia bölgesi) alabalık çiftliği inşaa etme hayalimize başladık. Toros dağının zirvesinden gelen taze su , benzersiz kalitede en iyi alabalıkları yetiştirmek için olanak sağlar. Herhangi bir endüstriden uzak ve bozulmamış bir doğal manzara ortasında, ilk alabalığımızı 1997 de Fethiye’ye sadece 30 km uzaklıkta hasat ettik. Kısa bir süre sonunda ilk Amerikan alabalığımızın hasatını başarılı bir şekilde yaptık. Büyük bir yatırımla, alabalık çiftliği sürekli olarak gelişmektedir ve şuan da Türkiye’de bilinen modern alabalık üretim sahasıdır. Alabalık çiftliğimiz şu anda yılda 800 ton gökkuşağı alabalığı hasat etme kapasitesine sahiptir.

Türkiye’deki müşterilerimizin yanı sıra Avrupa’daki ( Almanya ve Polanya ) ve Amerika’daki müşterilere sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Doğayı seviyoruz. Doğanın ne kadar canlı, renkli ve etkileyici olduğunu görmek bir tutkudur. Aynı zamanda doğanın savunmasız olabileceğini de biliyoruz. Sonuç olarak, bozulmamış bir çevreyi korumak için yüksek prim ile yerleşiyoruz. Önemli hedefimiz, bu çevreyi korumak ve ekolojik olarak sürdürülebilir bir alabalık çiftliği kurmaktır. Üretim alanımızın Global G.A.P ve IFS sertifikası olduğunu müşterilerimize bildirmekten gurur duyuyoruz. Ürünlerimiz HACCP ve ISO22000 standartlarını karşılamaktadır. En iyi ve en kaliteli alabalığı garanti ediyoruz ve tüm ürünlerimizin yüksek standartlarda üretildiğinden emin olabilirsiniz.

Alabalık çiftliği geliştikçe, yumurtaların döllenmesinden doğurmaya, alabalığın olgunlaşmasına kadar çevre dostu süreçlerimizi mükemmelleştirdik. Avrupa ve Amerika’ya en iyi üretimin sağlanması için. Kuluçkahaneden üretime ve işlenene kadar. Zamanla tam entegre bir sistem uygulamaya karar verdik. Brüksel, Boston ve Tokyo’daki fuarlarda kaynak ve araçlarımızı genişletmenin stratejik düşüncesini vurguluyoruz. 2011 yılından beri, en iyi tütsülenmiş alabalıkları geleneksel Alman dumanı yöntemi ile ürettik. Geleneksel Fırın kullanarak verimli bir işleme tesisi yaptık, alabalıklarımız çeşitli odunlar ve çeşitli geleneksel tariflerle yavaş yavaş ve nazikçe tütsülendiriliyor.

Bugün bu tütsülenmiş alabalıkları Almanya’daki çok sayıda müşteriye satıyoruz. Üstün ürünlerimiz Almanya’nın en iyi şarküterilerinde bulunabilir. Çevresel olarak sürdürülebilir alabalık hasatlarının sürekli geliştirilmesi, havyar üretimi, kılçıksız alabalık, büyük somon alabalığı gibi yenilikçi balık lezzetleri çeşitliliği içerir. Aralık 2015’te limited şirketten anonim şirkete geçiş yaptık. Kurucu Halil Şahingöz şirketin gelişiminden gurur duyuyor. Hissedarlar kurucunun kızı Seyran Jakoby ve damadı Alexander Jakoby’i içeriyor.

Bizler arkadaşımız Mete Karakaya ile hissedar ve yönetici olarak gurur duyuyoruz. Gelecekte, 1997 yılında doğduktan sonra firmamıza ismi verilen Selina’yı aramızda görmeyi umut ediyoruz ve kardeşleri aile geleneğini sürdürmek için 3. Nesil olacaktır. Doğayı, ailemizi ve arkadaşlarımızı seviyoruz. Bunlar en önemlileridir ve her zaman mükemmellik için çaba göstereceğiz.